Jak obliczać ile wzrostu będzie mieć dziecko kiedy dorośnie? - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Jak obliczać ile wzrostu będzie mieć dziecko kiedy dorośnie?

Jak obliczać ile wzrostu będzie mieć dziecko kiedy dorośnie?

Autor zdjęcia/źródło: Wzrost dziecka, niemowlę @ Zaprojektowane przez Freepik

Ta matematyka wcale nie jest skomplikowana. Niektóre z przeliczników to tzw. ludowe tradycje, inne mają swoje naukowe podłoże. Oczywiście niektórym bardziej, innym mniej możemy dać wiarę. Jednak jeśli już teraz chcesz wiedzieć jak wysokie będzie Twoje dziecko, zapraszamy do kilku prostych obliczeń.

Każdy kto ma związek o różnych proporcjach, np. ja jestem wysoka, a mój partner niższy, zastanawia się w kogo wda się dziecko. Dotarłam do trzech najbardziej popularnych metod „przepowiadania” wzrostu dziecka w przyszłości. Zwłaszcza pierwsza przypomina wróżenie z fusów. Z kolei pozostałe dwie napawają mnie pewną dozą wiary. Zapraszam do tej rodzicielskiej matematyki z przymróżeniem oka.

METODA 1

2 x WZROST DWULATKA

To chyba najbardziej popularna metoda krążąca wśród rodziców. Wydaje się mitem, ale ku mojemu zdziwieniu odnalazłam ją także na stornie Amerykańskiego Stowarzyszenia Pediatrów. Jest tam także informacja, że dla dziewczynek przyjmuje się 18 miesiąc życia, ponieważ w tym wieku dziewczynki rozwijają się szybciej. Podkreślono jednak, że choć metoda stara jak świat nie ma na nią naukowych dowodów.

METODA 2

APLIKACJA PRAWDĘ POWIE

No to teraz mamy nowoczesną metodę jak na nasze czasy przystało. Aplikacja typu The Multipier App (ale pewnie można znaleźć też inne) opiera się na wypracowanych w badaniach z 2005 roku siatkach centylowych i odpowiednich mnożnikach. Wpisujemy wszystkie aktualne dane dotyczące dziecka i aplikacja liczy za nas przewidywany wzrost dziecka w przyszłości (ale zabawa co? :)).

METODA 3

GENETYKA WZROSTU

Tutaj też odwołam się do istniejącego w sieci kalulatora np. ebmcalc.com, który z kolei opiera się o badania z lat 70-tych. W badaniach tych brano pod uwagę wzrost rodziców oraz różnice pomiędzy tymi danymi. W zaproponowanym powyżej kalkulatorze otrzymuje się średnią do której trzeba dodać i odjąć 8,5 cm. W ten spsób otrzymuje się najbardziej prawdopowodbny wzrostowy przedział. Jest on jednak dość pokażnym przedziałem, prawda? Ale chce się spróbować…

No cóż, kto z nas by nie chciał znać przyszłości swojego dziecięcia, chociażby wzrostu, czyli tego czy dziecko będzie podziwiać świat z wysokości, czy trzeba nauczyć je podskoków. Jestem jednak przekonana, że i tak kocha dziecko się tak samo, ale… ta matematyka i przewidywanie, gdybanie wciąga…

ZOBACZ TAKŻE:

Joanna Krupa wzięła ślub kościelny w Polsce! Zobaczcie zdjęcia!>>

UWAGA! Niebezpieczne tatuaże dla dzieci>>